O mně

Bio

Už odmala jsem chtěl být muzikant. Hrál jsem na kytaru, chodil na klavír, hrál v kapele. Ale pak jsem si přiznal, že na muziku talent prostě nemám.

Tak jsem si sehnal foťák a od té doby se to se mnou veze. Sice jsem se nikdy nezavíral v koupelně a neměnil žárovku za červenou, ale i tak nemám o překvapení nouzi.

Protože fotím už asi 15 let, tak myslím, že fotografickou pubertu mám za sebou. Už mě nebaví přemalovávat ve Photoshopu barvu z jedné na druhou, retušovat to, čeho jsem si při focení nevšiml. Baví mě hledat nové úhly a vidět známá místa jinak. Pochopil jsem, proč si fotografové přejí dobré světlo. To totiž žádný program nenahradí a vyplatí se kvůli němu vstávat, nebo na něj počkat.

Mě už znáte, a já teď rád poznám vás. Pojďme společně vyprávět i váš příběh!

Já a svatby

Krásné nevěsty a šťastné ženichy už fotím přes 7 let. Můj limit je kolem 30 svateb za sezónu a díky tomu pro mě práce není rutinou. Každé focení mě baví a těším se na nové a originální záběry, které se svatebčany vymyslíme. V den D. se snažím šířit kolem sebe dobrou náladu a pohodu, protože o stresové okamžiky nebývá na většině svateb nouze.

Možná proto, že jsem chlap a už jsem přes hledáček viděl pěknou řádku svateb, nenutím nikoho do krkolomných nepřirozených póz. Jen občas, když je to třeba, někoho kousek postrčím tím správným směrem. Dávám svatebnímu páru i jejich hostům prostor, aby se cítili dobře, přirozeně a pohodlně. Mým cílem jsou uvolněné fotografie, ze kterých je cítit veselá svatební nálada a které mají své kouzlo.

168 258

Cvaknutí uzávěrky

158

Ochutnaných svíčkových a stále ji můžu

7 440

Kilometrů bez nehody

4

Trefy rýží do oka

413

Ano, 7 Yes a 2 krát Ja

1

Rozbitý objektiv, ale šel opravit 🙂

Blesková fotozpověď

Narození:
1979
Stav:
ženatý, 5let
Canon nebo Nikon:
Tohle je spíš do hospody, ale Canon 🙂
Oblíbený čas na focení:
Brzy ráno, nízké slunce, klid
Oblíbené místo na focení:
Kdekoliv v přírodě s protisvětlem
Jakou foto-výbavu si přivezu:
Vždycky aspoň jeden foťák, několik objektivů a celý arzenál dalšího harampádí jako odrazné desky, stojany na blesk a tak dále
Nejoblíbenější foto-objekt:
Máte rodinu? Tak víte 🙂
A nějaká vtipná historka z natáčení:
To jsem takhle jednou přijel na svatbu a v kufru jaksi nebyl foťák .. Né, dělám si legraci.